Uluslararası Kıbrıs Universitesi (CIU) Yatay Gecis 2016-2017

Yatay Geçiş Kayıt Yönetmeligi – Prosedürleri

Öğrenciler kayıt olduğu yıldaki merkezi yerleştirme puanı ile geçmek istediği programının girdiği yıldaki taban puanına eşit veya yüksek olması durumunda kurumlararası yatay geçiş başvurusunda bulanabilir. Ayrıca, Kurumlararası yatay geçişlerde kurumların aynı düzeydeki eşdeğer diploma programları arasında ve Yükseköğretim Kurulu tarafından yayınlanan kontenjanlar çerçevesinde başvuruda bulunabilir.

Yatay geçiş başvurusunda bulunacak öğrencilerin ÖSYM’nin öngördüğü kurallar çerçevesinde ve Üniversitenin önceden açıkladığı tarihler aralığında gerekli evrakları ile TC-KKTC Tanıtım Ofisi Müdürlüğü’ne online başvurmaları gerekmektedir.


Yatay geçiş başvurusunda bulunan öğrenciler ÖİM tarafından değerlendirilmektedir. Başvurusu olumsuz yönde değerlendirilen öğrencilere geçişi mümkün olabilecek farklı programlar önerilir. Başvurusu onaylanan öğrenciler kayıt formlarını doldurup gerekli evrakları tamamlayarak kayıt formu ile birlikte ÖİM’ne bırakmaları gerekmektedir.

Yatay Geçiş Başvuru için gerekli olan belgeler:

  • Öğrenci belgesi
  • Ösym yerleşme belgesi
  • Ösym puan cetveli
  • Transkirpt

Detaylı Bilgi İçin:

Telefon : 0392 671 11 11 Dahili :2081-2083

2016-2017 Yatay Geçişleri başvurunuzu aşağıdaki linkten yapabilirsiniz.

Yatay Geçiş Başvurusu

Bir önceki yazımız olan Uluslararası Kıbrıs Universitesi(CIU) Kayıt İçin Gerekli Belgeler başlıklı makalemizde ciu kayıt icin gerekli belgeler, kibris universiteleri kayıt icin gerekli belgeler ve kıbrıs universite kaydi icin istenen belgeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Üye OlŞifremi Unuttum