2017 LYS Tercih Sonuçları Açıklandı..

Milyonlarca üniversite öğrenci adayının sabırsızlıkla beklediği Lisans Yerleştirme Sınavı tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı.

ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 11-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.

ÖSYM TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ..


kibrisuniversiteleri.org olarak Kıbrıs üniversitelerini kazanan adayları tebrik eder eğitim hayatlarında başarılar dileriz..

Bir önceki yazımız olan YDÜ 218 Yüksek Lisans ve Doktora Programına Güz Dönemi Kayıtları Devam Ediyor başlıklı makalemizde kibris yuksek lisans ucretleri, kıbrıs üniversitesi güz dönemi yüksek lisans başvuruları ve yakin dogu universitesi yuksek lisans bolumleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Üye OlŞifremi Unuttum