2017 DGS Sonuçları Açıklandı

Yüz binlerce öğrenci tarafından merakla beklenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları açıklandı. ÖSYM, 2017 DGS sonuçları için açıklamada bulundu. “23 Temmuz 2017 tarihinde uygulanan 2017- Dikey Geçiş Sınavı (2017-DGS) değerlendirme işlemi tamamlanmıştır” dedi.

DGS SONUÇ SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM’NİN DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) SONUÇ AÇIKLAMASI


23 Temmuz 2017 tarihinde uygulanan 2017- Dikey Geçiş Sınavı (2017-DGS)  değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. Sınav sonuçları, 06 Eylül 2017 tarihinde saat 16:40’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır. Adaylar sınav sonuçlarını belirtilenen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

Adaylara saygıyla duyurulur.

DGS TERCİH VE YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ NASIL OLACAK?

DGS tercih işlemleri, 6 Eylül 2017 tarihinde sınav sonuçlarının ilan edilmesinin ardından başlayacak. Adaylar için tercih tarihleri, ÖSYM tarafından belirlenecek.

ÖSYM tarafından belirlenen tarih aralığında DGS tercih işlemleri yapılabilecek. Tercih işlemini yapan adaylar, tercih süresi içinde tercihlerinde değişiklik yapabilecek. Adayların tercih için toplam 30 tercih hakkı bulunuyor.

30 tercih hakkının tamamının adaylar tarafından doldurulma zorunluluğu bulunmuyor.

Bir önceki yazımız olan YDÜ Hastanesi 3 Kalp Ameliyatını Aynı Anda Yaptı başlıklı makalemizde Prof.Dr. İlhan SANİSOĞLU, yakın doğu üniversitesi ve yakın doğu üniversitesi haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Üye OlŞifremi Unuttum